Óda pro les

Óda pro les

Zas beru tužku do ruky, co bude se dnes psát?

Les je náš kamarád a je rád, když jsme s ním a chodíme v něm. Milujeme stromy, trávu, kvítí, je vděčný, když ví, že mu lásku můžeme dát a on nám ji posílá a štěstí přeje. Je šťastný a stromy nám mávají věčností, moudrostí, láskou a radostí. Jen s ním být ve spojení a nechat se okouzlit jeho silou a laskavostí, kterou nám dává a poskytuje útěchu a úkryt, poznání i cestu, po které se jde tam, kam je potřeba. Stromy jsou moudrost, kterou ukrývají a chtějí předat nám. Jen chtít a naučit se poslouchat a vnímat jejich rady a jejich sílu a lásku. Stromy jsou šťastné za to, že k nim vzhlížíme a žádáme o radu. Dovedou pozvednout naši mysl a dodat to, co potřebujeme.

Jen do lesa vejít, jeho vůni nadechnout, přijmout jeho moudrost, nechat se hladit vánkem, který nám ve větvích posílá, paprsky slunce, co na nás blikají, ta nádhera, ta tajemná síla, která v lese dýchá, jen se nadechnout a procítit radost, že jsme tu a můžeme s lesem být a čerpat z jeho darů.

 

Lese, lese, buď tu s námi a odpusť příkoří, jež musíš snášet a které tě bolí, byť slzy nejsou vidět. Jen láskou tě můžeme ošetřit a rány tvé pohladit. LESE NÁŠ MILUJEME TĚ !!!!!!

 

Napsala Blanka 25.8.2014